Elis z Haluzic

Novinky

Alan Junior šampión Slovenska!!!

1. mája 2011

Alan Junior šampión Slovenska

Zuzka a Jarko s Alanom sa zúčastnili Národnej výstavy v Banskej Bystrici, kde získali v poradí 3. CAJC a týmto sa stal JCH SR. Srdečne gratulujeme.
Výstavy sa zúčastnila po prvý krát aj Amidou, žiaľ nebola v správnej výstavnej kondícii a preto získala len VD. Ale aj tak ďakujeme za pekné predvedenie.
Našich ochovancov sme pri kruhu nadšene povzbudzovali, keďže sme sa v B.B. zastavili po ceste na dovolenku.

Národná výstava Nitra

19. marca 2011

Zuzka a Jarko spolu s Alanom sa zúčasnili svojej druhej výstavy a s prehľadom v konkurencii 4 psov v triede mladých získal svojho druhého CAJCa. Urobil nám veľkú radosť, srdečne gratulujeme.
Fotky najdete v sekcii šteniatka.

Šteniatka majú 1 rok.

17. marca 2011

Šteniatka - už teraz dorastenci, želáme všetko najlepšie, aby ste sa mali u majiteľov tak dobre ako doteraz a robili im svojou prítomnosťou veľa radosti.

Návšteva u Argosa

Marec 2011

Po ceste domov z klubovej schôdze sme sa zastavili u majiteľov Argosa. Žije vo veľmi dobrých podmienkách, Saška a Roland sa o neho príkladne starajú a Argos im robí veľa radosti.
Pár fotiek nájdete v sekcii šteniatka.

Dnes má Elis narodeniny

9.2.2011

Elis, 5 rokov

Dnes Eliska oslavuje svoje 5.narodeniny. Naša zlatá fenečka, ďakujeme ti, že si a že nám vypĺňaš naše dni svojou prítomnosťou a láskou. Želáme ti, aby si bola stále zdravá, milá a prítulná ako doteraz.Angus v novom domove

28.1.2011

Dnes som dostala dobré správy od Anguskových nových majiteľov. Veľmi dobre prijal svoju novú rodinu, kamarátku nemeckého ovčiaka, je stále pohodový ako bol. Už je tam ako doma. Dostal aj nové meno, budú ho volať Agi. Som šťastná, že všetko dobre dopadlo a s Anguskom sa bude pracovať a budú sa mu plne venovať. Tak veľa šťastia
psíček náš. Pár fotiek nájdete v sekcii šteniatka.

MVP Trenčín

22.1.2011

V januári sme sa vybrali povzbudiť naše šteniatka Alana a Argosa na ich prvú výstavu v Trenčíne. Zuzka perfektne predviedla Alana, čím si vyslúžila 1. miesto v triede mladých a CAJC. Roland s Argosom skončili v tej istej triede na 2. mieste. Obidvaja psíci dostali od pána rozhodcu z Poľska krásne posudky: výborné proporcie, hlboký hrudník, rovný chrbát, výborná hlava, výborné uhlenie a výborný v pohybe. Zuzka ešte dodatok - profesionálne predvedenie. Majiteľom obidvoch psíkov gratulujeme a len tak ďalej.
Pár fotiek nájdete v sekcii šteniatka.

Angusko späť doma v Bratislave

Január 2011

Podľa dohody s Michalom sme sa vybrali do Komjatíc pre Anguska. Opäť sme sa s radosťou zvítali. Angus cestu prespal s hlavou na mojich kolenách. Doma si to ešte pamätal, pelech sme mu uložili do predsiene, kde nebolo tak teplo, pretože bol chovaný aj vo veľkých zimách v kotci. Medzi tým sa ozvala Katka, majiteľka otca Huntra, že má dobrého záujemcu o Angusa, tak bol u nás 4 dni a potom cestoval do novej rodiny do Čiech, kde bude o neho dobre postarané. Bude pracovne vedený.
Pár fotiek Anguska z pobytu u nás najdete v sekcii šteniatka.

MVP Nitra

November 2010

Keďže nám už chýbali výstavy, prihlásili sme sa na dvojdňovú výstavu do Nitry. Elis už bola vo výbornej kondícii, nebolo na nej vidieť, že mala šteniatka. Prvý deň sme od p. rozhodcu Piskaya dostali rez. CAC a rez. CACIB. V nedeľu sme od rumunskej rozhodkyne získali CAC a týmto sme získali základ na Grand šampióna SR.
Veľmi ma potešili majitelia Alanka a Argoska, ktorí nás prišli povzbudiť a zároveň sa naučiť, ako to na výstave chodí.

Návšteva Angusa

Október 2010

Majiteľ Anguska Michal nám oznámil, že má problémy v práci aj v rodine, vybrali sme sa do Komjatíc na návštevu. Angusko nás vrelo privítal, ešte si nás pamätal. Urobili sme si vychádzku do poľa, kde spolu s Elis krásne vyhľadávali. Keďže Michal sa nemá čas mu venovať, dohodli sme sa, že po novom roku si ho zoberieme späť domov.

Otec šteniatok Hunter dosiahol titul Český šampión práce

30.9.2010

Hunter - Šampión práce

Dnes sme dostali od Huntrových páničkov vynikajúcu správu. Minulý víkend Hunter absolvoval ďaľšie všestranné skúšky a získal tretí CACT, čím si vyslúžil titul Český šampión práce. Páničkom a Huntrovi srdečne gratulujeme k úžasnému úspechu.Angus 1/2 roka

24.9.2010

Boli pridané fotky Angusa ako 1/2 ročného do sekcie šteniatka.

Cesta za Alankom

19.9.2010

Po ceste z dovolenky sme sa stavili pri Trenčíne pozrieť aj Zuzku a Jara s Alankom. Tiež sme spolu prežili pekné popoludnie, Elis sa s Alankom vybláznili na poli. Alanko nám narástol do krásy a je z neho veľmi pekný psík. Foto nájdete v sekcii šteniatka.

Šteniatka majú 1/2 roka!

17.9.2010

Našim milým šteniatkam prajeme, aby v živote prežili so svojimi páničkami veľa, veľa zábavy a šťatstných chvíľ.

Výlet

16.9.2010

V rámci dovolenky sme sa vybrali do Banskej Bystrice, kde sme navštívli Paulenovcov a Aminku a pridal sa aj Argosko so svojim pánom Rolandom. Strávili sme tam pekné popoludnie, psíky sa spolu vybláznili a my sme si ich mohli vymojkať. Ďakujeme majiteľom, že sme mohli opäť šteniatka vidieť. Z Aminky sa stala pekná mladá dáma, ale riadna tryskomyš a z Argoska pekný mladý psík.
Ešte sme nahovorili Rolanda, aby nám požičal Argosa, tak sme ho zobrali do neďalekého Hronca, kde sme boli ubytovaní na chalupe a tak sme si ho ešte mohli užívať2 dni. Foto nájdete v sekcii šteniatka.

Otec šteniatok Hunter - druhý CACT

8.8.2010

Musím pochváliť otca šteniatok Huntra, ktorý sa zúčastnil prestížneho memoriálu Jitky Hromadovej, s medzinárodnou účasťou, kde skončil všetky disciplíny v I. cene a doniesol si titul CACT / čakateľ na šampióna práce/. Srdečne blahoželáme a sme veľmi pyšní. Fotky nájdete vo fotogalérii 2010.

Amidou na návšteve

7.7.2010 - 14.7.2010

Keďže Juraj s rodinou odcestovali na týždeň na dovolenku, tak sme sa s radosťou stali opatrovateľmi.
Aminka si nás ešte pamätala a o chvíľu sa už v byte cítila ako doma. Od kedy od nás odišla riadne podrástla. Je to také zlatíčko. Je úžasne rýchla po maminke.
S Elis, ale hlavne s tetkou Tinou sa celý deň naháňali po dvore, popoludní sme chodili buď k vode plávať, alebo na lúku. Riadne sme si ju užili a po týždni so slzami v očiach sme ju odovzdali majiteľovi Jurajovi.
Pár fotiek najdete vo fotogalérii 2010.

Klubový výcvikový tábor

1.7. - 3.7. 2010

Ako každý rok, tak aj tento, usporiadal klub výcvikový tábor. Aj my sme sa na ňom zúčastnili, ani nie z potreby sa pripravovať na skúšky, ale stretnúť sa s priateľmi z klubu. Partia a nálada bola ako každý rok vynikajúca a počasie nám tiež prialo.
Najväčšiu radosť nám urobili noví majitelia šteniatok Zuzka a Jarko s Alankom, Saška s Argoskom a Michal s Anguskom, pretože sa tiež prišli ukázať a zoznámiť sa s ostatnými členmi klubu. Pri tejto príležitosti sme vyskúšali ako budú reagovať na zver a oni v sebe nezapreli dobrú poľovnícku krv po rodičoch a bez problémov aportovali zajaca a kačicu. Potom sme vyskúšali plávanie vo vode, Alan sa tváril, akoby bol od narodenia rybičkou, plával a aportoval dumíka. Angusovi síce musel Michal ukázať čo sa vo vode robí, tak sa obetoval a vliezol v šatách do vody a oplatilo sa, Angusko vzápätí plával a nosil z vody dumíka.
Som veľmi hrdá a pyšná, že máme také šikovné potomstvo a to majú len 3a1/2 mesiaca. Výcvikár Jožko Čič bol z nich nadšený. Ďakujem teda týmto majiteľom našich potomkov, že sme sa mohli stretnúť a mohli sme si šteniatka znova vymojkať.
Fotky z výcvikového tábora nájdete v sekcii fotogaléria 2010.

Medzinárodný výstavný šampión C.I.E.

23.6.2010

Dnes nám dorazil z Belgicka certifikát, v ktorom máme potvrdený titul Medzinárodný výstavný šampión C.I.E. Certifikát si môžete pozrieť v sekcii výstavy.

Alan u nových majiteľov

15.6.2010

Boli pridané fotky Alana z nového domova v sekcii šteniatka.

Odchod šteniatok

10.6.2010

Dnes odišlo posledné šteniatko Alan do svojho nového domova blízko Trenčína.
21. mája si odviezli majitelia Amidou do Banskej Bystrice a Argosa do Trnavy.
5. júna sme sa rozlúčili s Angusom, ktorý bude mať domov v Želiezovciach.

Šteniatkam prajeme šťastný a spokojný život po boku nových pánov. Fotky šteniatok z nových domov budeme pridávať do sekcie šteniatka.

Narodenie šteniatok

22.03.2010

17. marca 2010 o 11,30 na 56. deň gravidity sa doktori rozhodli urobiť Elis cisársky rez, nakoľko deň predtým vypudila 1 mŕtve šteniatko, prítomnosť, ktorého by mohla ohroziťostatné plody a aj maminku. Žiaľ 5 šteniatok nebolo ešte dostatočne vyvinutých a nezvládli dýchanie a uhynuli. Ostali nám 4 zdravé a životaschopné bábätka, 3 psíkovia a 1 fenečka. Príčinou mŕtveho šteniatka v maternici, bol jeden vodič dodávky, ktorý nám počas jazdy v aute nedal prednosť z vedľajšej cesty a pri prudkom zabrzdení, Elis spadla medzi sedadlá a udrela si brucho. Je nám z toho veľmi smutno, že kôli nezodpovednosti jedného vodiča sa musela stať takáto tragédia. Viac o šteniatkach v sekcii šteniatka.

Hurá budeme mať šteniatka

20.02.2010

15.2.2010 sme boli na ultrazvuku, ktorý potvrdil graviditu Elis. Veľmi sa tešíme a budúcej mamine želáme veľa zdravia a nech to všetko zvládne bez problémov.

4. narodeniny

09.02.2010

Dnes naša Elis oslavuje v zdraví a kráse svoje 4. narodeniny. Elizátko naše, želáme ti, aby si bola stále taká aká si, milá, prítulná a poslušná a ďakujeme ti, že nám tak úžasne vypĺňaš naše dni svojou prítomnosťou.

Výlet do Jeseníkov a krytie

25.01.2010

20. a 21. januára 2010 sme sa vybrali do Jeseníkov za nami vybraným fešákom Huntrom. Prišli sme v správny čas, krytie prebehlo v poriadku, spojenie trvalo prvý deň 35 minút a 2. deň 40 minút.
Pár fotiek z predohry si môžete pozrieť v galérii.

Maďarský šampión krásy

20.01.2010

19. januára 2010 nám konečne poslali z Maďarska potvrdenie šampionátu. Certifikát si môžete pozrieť v sekcii výstavy.

Medzinárodný šampion krásy

17.12.2009

Dňa 15.12.2009 nám dorazil z Belgicka certifikát, ktorý potvrdzuje, že Elis bol priznaný titul Medzinárodný šampion krásy - Interchampion. Veľmi sa tešíme. Certifikát si môžete pozrieť v sekcii výstavy.

Nádejný otec šteniatok vrhu A

30.11.2009

Keďže na jar 2010 plánujeme šteniatka, vybrali sme pre Elis krycieho psa Asa´s Hunter the Pink One dovezeného z USA Majiteľov aj Huntra poznáme osobne, keďže sme ich minulý rok navštívili.
Viac o Huntrovi si môžete pozrieť v sekcii chovateľská stanica Chironelis.

Svetová výstava psov Bratislava

12.10.2009

8.-11.10.2009 sa stala Bratislava psíčkarským mestom. Konala sa tu najväčšia svetová výstava psov, na ktorej sa zúčastnilo cca 30000 psíkov z rôznych kútov sveta.
Nenechali sme si to ani my újsť a ešte v okóbri minulého roka sme poslali prihlášku.
Prihlásili sme sa do pracovnej triedy. Keďže mám už dlhší čas problémy s kolenom a bála som sa, že budú obrovské kruhy, poprosila som Ivana Miškaya, či by mi nemohol predviesť Elis. Vonku sme si vyskúšali jej poslušnosť, keďže často chodíme spolu s Archiem na výstavy, venčiť, Elis nemala vôbec žiaden problém.
Do kruhu nastúpilo 12 feniek z Talianska, Čiech, Maďarska a Poľska. Rozhodoval nemecký rozhodca Hans Wiblishauer. V tejto silnej konkurencii Elis skončila na peknom treťom mieste s ocenením výborná 3. Touto cestou ďakujem Ivanovi za výborné predvedenie. Ešte musím spomenúť úspech Archieho z Pankráckeho vršíčku, s ktorým si Ivan vybehal v pracovnej triede 3. miesto s ocenením V3. Gratulujeme.
Pár fotiek nájdete v galérii.

Klubové jesenné skúšky stavačov

20.09.2009

Dňa 19.9.2009 sme sa zúčastnili klubových jesenných skúšok. Konali sa v Kalinkove, zúčastnilo sa 6 weimarov a 1 český fousek. Elis veľmi pekne pracovala, skončili sme na prvom mieste spolu s Oskarom /Aileron Shefis/ s rovnakým počtom bodov 224. Keďže skúšobný poriadok má pravidlo, že vyhráva mladší pes, tak sme sa nestali víťazom skúšok, ale pohár dostal Oskar. No čo už, mládi má prednosť.. Páni rozhodcovia zvlášť vyzdvihli v hodnotení vynikajúci čuch Elis a moju disciplinovanosť ako vodcu. Najviac sme sa vytešovali s Ivankou Tedlovou, že 2 baby nepoľovníčky porazili poľovníkov. To sa ešte v histórii klubu nekonalo. Zložením JSS v I. cene Elis splnila podmienky na chovnosť.
Pár fotiek nájdete v galérii.

Dovolenka - Južné Čechy

01.09.2009

Na vrelé doporučenie Miškayovcov, ktorí absolvovali pobyt v júli, sme sa vybrali koncom augusta na dovolenku do Južných Čiech, do prekrásnej dedinky Lhota neďaľeko Třebone. Očarili nás zelené lúky, krásne rybníky a blízky les. Škoda, že nerástli hríby, na ktoré sme sa veľmi tešili. Dovolenku s nami absolvovala aj naša Tina, tak že Elis mala spoločnosť.
Lovecký pud Elis sa nezaprel, ulovila si veľkého čierného chrobáka, vzápätí začala prskať, kašlať a na druhý deň mala papuľu raz tak veľkú. Vyzerala ako pes Baskervilský. Najhoršie bolo, že nemohla 2 dni vôbec žrať, čo pre pažravca ako je ona, bola úplná katastrofa.
Týždeň rýchlo ubehol, teraz už len spomíname.
Pár fotiek nájdete v galérii.

Výstava CAC Esztergom, Maďarsko

10.08.2009

V nedeľu 6.8.2009 sme sa vybrali na výstavu do Maďarska.
Výstava sa konala na futbalovom štadióne na krásne pokosenej tráve, tak že sa aj dobre behalo.
Posudzoval nás pán rozhodca Sándor Sabó, od ktorého sme v Bratislave dostali CACIBa.
Aj teraz sa jeho vkus potvrdil a vybehali sme si CAC a BOB a týmto sme dokončili šampiona Maďarska.
Pár fotiek nájdete v galérii.

Klubový výcvikový tábor

25.06.-28.06.2009

Konečne nadišiel deň D a dorazili sme do klubového výcvikového tábora vo Včelárskom
skanzeme v Kráľovej pri Senci. Zišla sa tam, až na malé výnimky, stará partia spred roka.
Keďže sme prišli až večer, psíkov sme nechali na pokoji a my všetci svorne sme sa usalašili
na lavičky pred ubytovňou a klábosili, o čom inom, ako o psoch. Pri tom sme nezabudli vzhľadom na toľko rečí aj zavlažovať hrdlo.
V piatok sme ale už skoro ráno nastúpili a dali sme sa do práce so psami na poli. Skúsenejší pomáhali nováčikom. Poobede sme boli zase na vode. Boli sme tam asi pól hodinu a prišla búrka a tým pádom sa cvičenie skončilo. Večer bola grilovačka a zábava holari-holará.
V sobotu sa všetko znova zopakovalo pod prísnym dozorom predsedu.
Naše samostatné polovné jednotky Elis a Archie sa zase vycajchnovali.
Schválne som sa pri spoločnej poľovačke zaradila cca 300 m od Archieho, aby náhodou nezačali spoločne naháňať zajačika a čo sa stalo. Archie vydúril zajaca a keďže je hlasitý, Elis
ho začula a trárá za ním. Pridala sa aj vedľa nás učiaca sa Miškina Deuška. /Elis jej mala byť príkladom/. Skoro sme si hrdlo vypískali. Všetci traja zajaca obklúčili, ale ten mal dosť rozumu
aby im zdrhol do vysokého obilia. Archie si zlízol vyťahanie za uši a Elis musela cestou späť
po každých 10 krokoch dawnovať. Teraz stačí povedať len D a už leží.
Večer sa varil guláš z diviaka , psi oddychovali a my sme pokračovali v zábave. Mirkin otec
priniesol harmoniku a tak sme si aj zaspievali.
V neďeľu sme sa všetci pobrali domov unavení, ale s dobrým pocitom, že sme niečo urobili pre tých našich šedivákov.
Fotky najdete v galérii.

Hurá, dnes sa nám podarilo dokončiť stránky Elis. Tak teda vítajte.

18.06.2009

Verím, že sa si ju radi prezriete.